tanıtım filmi

Adak Adayan Bir Kimse Bu Adaktan Vazgeçebilir mi?

Adak Adayan Bir Kimse Bu Adaktan Vazgeçebilir mi?

Adak Adayan Bir Kimse Bu Adaktan Vazgeçebilir mi? Kurban kesmeyi adayan bir kimse bu adaktan vazgeçebilir mi?. Sorusunun yanıtı haberimizde. Kur’an’da değişik yerlerde; verilen sözde durulması, ahde ve akitlere bağlı kalınması. (Mâide, 5/1; İsrâ, 17/34), Allah’a verilen sözün tutulması (Nahl, 16/91) emredilir ve yapılan adakların yerine getirilmesi istenir. Ayrıca kişinin yaptığı adağa uygun davranması iyi kulların vasıfları arasında sayılır .(İnsan, 76/7).

Adak adayan bir kimse bu adaktan vazgeçebilir mi? Hz. Peygamber (s.a.s.) de Allah’a itaat kabilinden adakların yerine getirilmesini emretmiş. Allah’a isyan veya masiyet kabilinden olan konularda adakta bulunulmamasını, şayet yapılmışsa buna uyulmamasını istemiştir .(Buhârî, Eymân, 28, 31; Müslim, Nezir, 8). Bu itibarla kişinin gerçekleşmesini istediği bir şey için kurban adağında bulunması hâlinde o şeyin. Gerçekleşmesine bağlı olarak adağını yerine getirmesi gerekir. Yapılan bir adaktan vazgeçilmesi adak yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz. Ancak adak maddî imkânı gerektiren türden ise, kişi bu adağı maddî imkânı müsait olduğunda yerine getirir (Bkz. Kâsânî, Bedâi‘, V, 

Adak Adayan Bir Kimse Bu Adaktan Vazgeçebilir mi?
Adak Adayan Bir Kimse Bu Adaktan Vazgeçebilir mi?

Hakkımızda

Baba mesleği olduğundan hayvancılık deneyimi, Adak, Akika ve Kurbanlıklar hakkında İslami usul ve esaslar hakkında bilgi, birikim ve deneyim, Hayvancılık sektöründe yılların kazandırdığı iş ortakları ve anadolunun her yöresinden çeşitli ve sağlıklı hayvanlar, Yeterli ve uygun hayvancılık çiftlikleri, Hijyenik kesimhanelerimiz ve uzman kasaplarımız,
Kesim, paketleme, uygun ve istenen kurumlara bağış

Hızlı Servis ve Hizmet: Hijyenik ortamda, güler yüzlü hizmet anlayışıyla Maltepe Adak Kurban satış ve kesim yeri her zaman hizmetinizdedir.

Çalışma Politikamız: Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımız, bize ulaşan müşterilerin öncelikli olarak ihtiyaçlarının belirlenmesi ile başlar. Müşterilerin ihtiyacının uzmanlık konularımız için de kalması halinde en kısa zamanda uzman kasaplarımız ve teknik kadromuzun ortak çalışması ile detaylı kesimler sonucunda tüm hassas konular göz önünde bulundurularak adak kurban ihtiyaçlarının tam karşılığı olan ilgi önemle yerine getirilir.

Hijyen Politikamız: Çalışma alanında üretimle ilgili tüm personelin ağız maskesi ve bone takma zorunluluğu vardır. İmalat personelleri kendilerine özel terliklerle imalat alanına girebilmektedir. Görevliler dışında üretim alanına girenler ise bone, galoş ve maske takmak zorundadır. Maltepe adak personeline özel olarak dikilen kıyafetler sayesinde kurumsal kimlik tam olarak yansıtılmaktadır. Personel kıyafetleri ayrı bir ünitede düzenli olarak yıkanır ve ütülenir.

Müşteri Memnuniyeti: Maltepe Adak Kurban olarak en önemli varlığımız olan müşterilerimize iyi ve kaliteli hizmet sunmak için 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçlarını analiz ettik, tecrübemizle birleştirdik ve Müşteri Memnuniyeti Bildirgesini oluşturduk.

Hizmet anlayışımızın ve ilgi odağımızın merkezinde her zaman MÜŞTERİ yer alır.
MÜŞTERİLERİ anlamak, ihtiyaç ve beklentilerine uygun çözümler sunmak öncelikli amacımızdır.

Dürüstlük ve şeffaflık değişmez ilkelerimizdir.

Memnun MÜŞTERİLER sayesinde yeni müşteriler edineceğimizi ve tüm MÜŞTERİLERİN güzleryüzlü hizmeti hakkettiğini biliriz.

Vizyonumuz: Müşteri memnuniyetini esas alarak, alanında eğitimli profesyonel ekip ile uzman kasaplarımız güler yüzlü ekibimiz ile her zaman hizmet vermekten onur duyarız.

Hep daha iyiyi hedefleyen Maltepe Adak Kurban her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı kendisine ilke edinmiştir.

İletişim Bilgilerimiz: Telefon : 0532 352 37 28

TASARIM

Bir yanıt yazın