tanıtım filmi

Kurban Eti Kaça Ayrılır

Kurban Eti Kaça Ayrılır

Kurban Eti Kaça Ayrılır? Hz. Peygamber’in hadislerinden hareket eden İslâm âlimleri. Kurban sahibinin kurbanın etinden yiyebileceği, bakmakla yükümlü bulunduğu kimselere yedirebileceği, etinin bir kısmını da dağıtması gerektiği konusunda görüş birliği içindedir. Ancak kurban etinin ne kadarının yenilip ne kadarının dağıtılacağı konusunda farklı görüş ve ölçüler ileri sürülmüştür.

Kurban Eti Kaça Ayrılır? İslâm âlimlerinin çoğunluğu kurban etinin üç eşit parçaya bölünüp bir parçasının kurban sahibi ve bakmakla yükümlü olduğu kimseler tarafından tüketilmesini caiz görür. Kişinin bakmakla yükümlü bulunduğu kimselerin kalabalık olması veya İhtiyaçlarının bulunması halinde kurban etinin kimseye dağıtılmadan. Evde tüketilmesinde de bir sakınca görülmemiştir. Bu konuda kesin bir sınır yoktur. Kurban sahibinin kurban etinden hem yemesi, ikram etmesi hem de fakirlere dağıtması esastır. Bunun ölçü ve şeklini her mükellef kendi konum ve imkânını, başkalarının durum ve imkânını ayrı ayrı gözden geçirerek bizzat belirlemeli ve bu konuda ibadet anlayışıyla hareket etmelidir.

Kurban Eti Kaça Ayrılır
Kurban Eti Kaça Ayrılır

Kurban Eti Kaça Ayrılır

Kişinin bakmakla yükümlü bulunduğu kimselerin kalabalık olması veya İhtiyaçlarının bulunması halinde kurban etinin kimseye dağıtılmadan evde tüketilmesinde de bir sakınca görülmemiştir. .Bu konuda kesin bir sınır yoktur. Kurban sahibinin kurban etinden hem yemesi, ikram etmesi hem de fakirlere dağıtması esastır. Bunun ölçü ve şeklini her mükellef kendi konum ve imkânını, başkalarının durum ve imkânını ayrı ayrı gözden geçirerek bizzat belirlemeli ve bu konuda ibadet anlayışıyla hareket etmelidir.

Hakkımızda

Baba mesleği olduğundan hayvancılık deneyimi,
Adak, Akika ve Kurbanlıklar hakkında İslami usul ve esaslar hakkında bilgi, birikim ve deneyim,
Hayvancılık sektöründe yılların kazandırdığı iş ortakları ve anadolunun her yöresinden çeşitli ve sağlıklı hayvanlar,
Yeterli ve uygun hayvancılık çiftlikleri,
Hijyenik kesimhanelerimiz ve uzman kasaplarımız,
Kesim, paketleme, uygun ve istenen kurumlara bağış

Hızlı Servis ve Hizmet:

Hijyenik ortamda, güler yüzlü hizmet anlayışıyla Maltepe Adak Kurban satış ve kesim yeri her zaman hizmetinizdedir.

Çalışma Politikamız:

Kurban Eti Kaça Ayrılır : Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımız, bize ulaşan müşterilerin öncelikli olarak ihtiyaçlarının belirlenmesi ile başlar. Müşterilerin ihtiyacının uzmanlık konularımız için de kalması halinde en kısa zamanda uzman kasaplarımız ve teknik kadromuzun ortak çalışması ile detaylı kesimler sonucunda tüm hassas konular göz önünde bulundurularak adak kurban ihtiyaçlarının tam karşılığı olan ilgi önemle yerine getirilir.

Hijyen Politikamız:

Kurban Eti Kaça Ayrılır : Çalışma alanında üretimle ilgili tüm personelin ağız maskesi ve bone takma zorunluluğu vardır. İmalat personelleri kendilerine özel terliklerle imalat alanına girebilmektedir. Görevliler dışında üretim alanına girenler ise bone, galoş ve maske takmak zorundadır. Maltepe adak personeline özel olarak dikilen kıyafetler sayesinde kurumsal kimlik tam olarak yansıtılmaktadır. Personel kıyafetleri ayrı bir ünitede düzenli olarak yıkanır ve ütülenir.

Müşteri Memnuniyeti:

Kurban Eti Kaça Ayrılır : Maltepe Adak Kurban olarak en önemli varlığımız olan müşterilerimize iyi ve kaliteli hizmet sunmak için 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Bu doğrultuda müşterilerimizin beklentileri ve ihtiyaçlarını analiz ettik, tecrübemizle birleştirdik ve Müşteri Memnuniyeti Bildirgesini oluşturduk.

Hizmet anlayışımızın ve ilgi odağımızın merkezinde her zaman MÜŞTERİ yer alır.
MÜŞTERİLERİ anlamak, ihtiyaç ve beklentilerine uygun çözümler sunmak öncelikli amacımızdır.
Dürüstlük ve şeffaflık değişmez ilkelerimizdir.

Memnun MÜŞTERİLER sayesinde yeni müşteriler edineceğimizi ve tüm MÜŞTERİLERİN güzler yüzlü hizmeti hakkettiğini biliriz.
Vizyonumuz: Müşteri memnuniyetini esas alarak, alanında eğitimli profesyonel ekip ile uzman kasaplarımız güler yüzlü ekibimiz ile her zaman hizmet vermekten onur duyarız.
Hep daha iyiyi hedefleyen Maltepe Adak Kurban her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı kendisine ilke edinmiştir.

İletişim Bilgilerimiz: Telefon : 0532 352 37 28

SEO

Bir yanıt yazın